Trávicí soustava

16. března 2008 v 19:04 | Lucka |  Referáty do Přírodopisu
Trávicí soustava
V živém organismu neustále probíhají chemické děje. K nim je zapotřebí výživných látek (živin), přijímací potravou. Organismus však musí potravu nejprve rozštípit na základní složky a potom je vstřebat. Rozštěpení potravy na základní složky se nazývá trávení a probíhá pomocí zvláštních bílkovinných látek, zvaných enzymy.
Složky potravy podmiňuje u živočichů délku i členění trávicí trubice. Základní funkci trávicí soustavy je trávení živin a jejich vstřebávání. Nepotřebné zbytky vycházejí z těla jako stolice.
V dutině ústní se potrava rozmělňuje a mění v sousta. V čelistech jsou vklíněny zuby, které tvoří chrup. Rozlišujeme zuby mléčné, prořezávající se dásněmi od 6.měsíce do 2. roku života, a zuby trvalé, prořezávající se od 6. do 14. roku.
Podle tvaru a fukce se dělí zuby na řezáky, špičáky, třenové zuby a stoličky. Zub se skládá z tvrdé hmoty - zuboviny, kryté na korunce sklovinou a na kořeni cementem.
Uvnitř zubu je zubní dáseň. Zub je upevněn v zubním lůžku vazivem zvaným ozubice.
Péče o chrup je jedním z důležitých úkolů každodenní hygieny. Zanedbání této péče vede obvykle ke vzniku zubního kazu nebo k onemocnění dásní (paradentóza). Čištění zubů je nutné po jídle, zejména po večeři.
Do dutiny ústní vyměšují tři velké párové slinné žlázy (podčelistní, podjazykové, příušní) a četné drobné žlázy sliny. Sliny zvlhčují dutinu ústní a umožňují polykání soust. Obsahují enzym ptyalia, který štěpí škrob na jednodušší cukry. Vyměšování slin se děje nejen drážděním sliznice potravou, ale i představou jídla, pohledem na ně, jeho vůní apod.
Žaludek je rozšířená část trávicí trubice v objemný vak. Stěny žaludku sevřou navrstvenou potravu, která pak opakovanými vlnovými pohyby žaludku promíchává se šťávou žaludeční.
Žaludek dospělého člověka pojme 2 litry kašovité potravy.
Žaludeční šťáva obsahuje kyselinu chlorovodíkovou a enzym pepsin. Obě látky společně působí na bílkovinné složky potravy a kyseliny chlorovodíkové je vyvoláno nejen chemicky, tj.přímým drážděním žaludeční sliznice tráveninou, ale i nervově (pocitem hladu, chutí, představou jídla apod.). Nadměrné dráždění nervové soustavy, např.silnými dojmy nebo strachem může vést k samonatrávení žaludeční stěny, tj.ke vzniku vředového onemocnění žaludku nebo dvanáctníku.
Tenké střevo tvoří četné kličky. Je nejdůležitějším orgánem trávicí soustavy, probíhá v něm rozhodující část trávení a vstřebávání. Délka tenkého střeva je 3-5 m, vnitřní průměr je 2,5-3cm.
Žlázy střevní sliznice vylučují šťávy obsahující enzymy, potřebné k rozštěpení hlavních složek potravy - bílkovin, cukrů a tuků. Značná část střevní šťávy i s rozšťepenými složkami potravy se vstřebává buňkami střevní sliznice. Plocha se značně zvětšuje tím, že sliznice tvoří záhyby a je poseta drobnými klky. Jsou vysoké až 1 mm a je jeich několik milionů. V klcích je síť krevních a mízních vlásečnic. Ze střevních klků se většina vstřebávaných látek dostává žilou vrátnicovou do jater.
Játra mají hlavní význam při přeměně cukrů, tuků a bílkovin. Jsou největší žlázou v lidském těle. Játra leží vpravo pod bránicí a jsou chráněna žebry. Mají tyto další funkce:
-jsou zásobárnou živin (např.živočišného škrobu - glykogenu) a vitaminů
-mají význam pro srážení krve
-zneškodňují se v nich mnohé jedovaté látky
-vytváří se v nich žluč, která usnadňuje vstřebávání tuků
Jaterní buňky vytvářejí žluč, která je odváděna kanálky do žlučovodu. Žlučovodem se pak dostává do dvanáctníku. Na spodní ploše jater je váček zvaný měchýř žlučový, která je zásobárnou žluči. Ze žluči se někdy vytvářejí žlučové kamínky, které mohou postiženému při vyprazdňování žlučového měchýře působit křečové bolesti. Kaménky mohou také zabránit odtoku žluči do dvanáctníku a vyvolat žloutenku. Žloutenka se však objevuje i při jiných chorobných stavech, zejména při virovém poškození jaterních buňek (tzv.infekční žloutenka). K vážnému poškození jater dochází často při požívání alkoholických nápojů. Játra jsou pro život naprosto nezbytná, při jejich selhání člověk umírá. Hmotnost jater je 1500g.
Do dvanáctníku ústí i vývod slinivky břišní. Slinivka břišní vyměšuje šťávu obsahující enzymy, které štěpí bílkoviny, cukry i tuky. Hormon inzulín ovlivňuje přeměnu cukrů - při poruchách vyměšování inzulínu vzniká nemoc cukrovka.
Tlusté střevo je poslední trávicí trubice, začíná slepým střevem. Slepé střevo vybíhá v tenký červovitý přívěšek, který se zvláště u mladých lidí často zanítí a musí být odstraněn.
V tlustém střevě se obsah vstřebáváním vody postupně zahušťuje a účinkem bakterií z něho vznikají výkaly, které se shromažďují v konečníku. Nucení na stolici se dostavuje obvykle ráno, když se žaludek naplní snídaní. Soustavným potlačováním tohoto nutkání vzniká zácpa. Pravidelné vyprazdňování podporuje strava s hrubou vlákninou, např. Zelenina nebo tmavý chléb. Opakem zácpy je průjem, který vzniká obvykle onemocněním tlustého střeva, což může mít neblahé následky zvlášťě u malých dětí. Délka tlustého střeva je asi 150 cm.
SHRNUTÍ:
Podstatnou složkou trávicí soustavy je trubice, která začíná ústním otvorem a končí otvorem řitním. Potrava se rozmělňuje v ústní dutině. Jícnem se dostává do žaludku, ve kterém se natráví. Natrávená potrava přichází do tenkého střeva, které je hlavním orgánem trávení a vstřebávání. K trávení přispívají výměšky jater (žluč) a slinivky břišní.
Játra mají hlavní význam při přeměně všech živin. Dále zbytky potravy postupují do tlustého střeva, kde se zahušťuje vstřebáváním vody.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se vám líbí můj blog??

Je skvělí 27.8% (136)
Je dobrý 18.8% (92)
Ujde to 15.3% (75)
Mohl být lepší 17.4% (85)
Nelíbí se mi je strašný 20.7% (101)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama